Nasze przedszkole

Misja:
W naszym przedszkolu za priorytet przyjmujemy dobro dziecka – jego indywidualne tempo rozwoju i predyspozycje, zainteresowania. Zapewniamy dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w warunkach bezpiecznych, przyjaznych i dostosowanych do potrzeb rozwojowych.
Ważnym elementem procesu wychowania jest odpowiednia relacja między nauczycielem i dzieckiem, która rozwija się tutaj w klimacie zaufania, życzliwości i wzajemnego szacunku. Zadaniem wszystkich pracowników jest stwarzanie rodzinnej, ciepłej atmosfery sprzyjającej właściwemu rozwojowi dziecka.
Praca opiekuńcza, wychowawcza i dydaktyczna przebiega zgodnie z aktualną podstawą programową wychowania przedszkolnego.

Główne cele wychowania:

• wspomaganie integralnego rozwoju dziecka zgodnie  z jego wrodzonymi możliwościami;
  • wychowanie dzieci do radości, samodzielnego i zgodnego współdziałania w społeczeństwie;
  • wprowadzanie dzieci w świat wartości moralnych, estetycznych, patriotycznych, poszanowanie tradycji;
  • przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole – radzenia sobie z rożnymi emocjami;
  • wspieranie rodziny w wychowaniu dziecka – ujednolicenie oddziaływań wychowawczych
    oraz wychodzenie naprzeciw ich oczekiwaniom i potrzebom.

Co nas wyróżnia:

• zapewniamy opiekę nad dziećmi w wieku 2,5 – 6 lat w godzinach 7.00 – 16.00 z możliwością wydłużenia pracy nauczycieli;
  • każde dziecko traktujemy indywidualnie i z szacunkiem;
  • zapewniamy doświadczoną wykwalifikowaną kadrę, stale podnoszącą swoje umiejętności;
  • małe grupy pozwalają poświęcić każdemu dziecku tyle czasu ile potrzebuje. Możliwość prowadzenia indywidualnych zajęć stwarza ogromne możliwości do właściwego kształtowania i czuwania nad rozwojem każdego malucha.
  • w edukacji dzieci wspieramy się interaktywnymi pomocami dydaktycznymi (magiczny dywan);
  • zapewniamy dzieciom poczucie bezpieczeństwa i rodzinną atmosferę;
  • dzieci kończące nasze przedszkole są dobrze przygotowane do podjęcia nauki w szkole
    pod względem poznawczym i emocjonalnym;
  • współpracujemy z rodzicami – jesteśmy otwarci na ich sugestie, propozycje;
  • służymy radą i wsparciem w dziele wychowania;

Statut Przedszkola Krasnalek

Pobierz statut przedszkola