Magiczny dywan

,,Magiczny Dywan” to interaktywna pomoc dydaktyczna, którą uwielbiają dzieci. Dzięki ogromnej bazie ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych maluchy nie mogą się nudzić. Zabawowa forma dywanu skutecznie absorbuje uwagę dzieci, angażując je tym samym w aktywną naukę. Wykorzystanie tej interaktywnej pomocy wspomaga codzienny rozwój dziecka poprzez rozwijanie motoryki dużej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości i szybkości reakcji.

Jak działa ,,Magiczny Dywan’’?
Specjalnie zaprojektowany rzutnik wyświetla na odpowiednio przygotowanym podłożu „wirtualny magiczny dywan”, na którym przedszkolaki są uczestnikami niesamowitych przygód w postaci ciekawych zabaw, gier i zajęć edukacyjnych.
Maluchy podczas udziału w zabawie ingerują ruchy rąk i nóg oraz wykonywanych gestów - rozwijają koordynację ruchową.

Zalety prowadzenia zajęć z wykorzystaniem ,,Magicznego Dywanu”:

•     rozwój motoryki dużej poprzez wykorzystanie różnorodnych ćwiczeń ruchowych
  •     tworzy pozytywne interakcje pomiędzy uczestnikami zabawy
  •     łączy zabawę i naukę
  •     poprawia koncentrację
  •     utrwala zdobytą wiedzę poprzez zabawy w formie quizu
  •     jest atrakcyjnym sposobem spędzania czasu